Nejlepší ženiši: mladí, bez závazků a s miliardami

Redakce EKO
8. 3. 2008 12:30
Prohlédněte si nejbohatší muže na ženění

New York - Nejbohatším mužem světa je s majetkem odhadovaným na 62 miliard dolarů investor Warren Buffett. Tvůrce Facebooku Marc Zuckerberg se naopak stal nejmladším miliardářem planety.

Buffet v nejnovějším žebříčku amerického časopisu Forbes Buffet přeskočil svého přítele, zakladatele korporace Microsoft Billa Gatese.

Čtěte více: Nejbohatší muž světa má 62 miliard dolarů

Ovdovělému a znovu ženatému Buffetovi táhne na osmdesátku. Bill Gates je šťasně ženatý a se svou ženou Melindou se věnuje hlavně charitě. Mezi ně se vklínil mexický vdovec a otec šesti dětí Carlos Slim Helú, který již oslavil 68. narozeniny.

Mezi nejbohatšími lidmi světa je však řada mladých a hlavně svobodných.

Prohlédněte si GRAFIKU

Nejbohatší z nich je ruský bankéř Rustam Tariko, který s 3,5 miliardami dolarů na kontě penězi rozhodně nešetří. Vlastní luxusní vůz za více než půl milionu dolarů a na své letní sídlo na Sardínii létá soukromým Boeingem 737.

Nejblíže českých hranic žije teprve čtyřiadvacetiletý princ Albert Thurn-Taxis, který zdědil rodinné sídlo a největší evropský les. Žije v nedalekém Bavorsku. Mezi jeho největší vášně patří automobilový sport.

Ještě mladší je zlatý chlapec internetového světa a zakladatel sítě Facebook Mark Zuckerberg, který se v 23 letech stal vůbec nejmladším miliardářem planety. 

Podívejte se na desítku nejbohatších lidí planety:

Pořadí Jméno Jmění
(v miliardách $)
Odkud pochází Zdroj bohatství
1. Warren Buffett  62 USA Berkshire Hathaway
2. Carlos Slim Helú 60 Mexico telekomunikace
3. Bill Gates 58 USA Microsoft
4. Lakshmi Mittal 45 Indie ocelářství
5. Mukesh Ambani 43 Indie petrochemický průmysl
6. Anil Ambani 42 Indie Diversified
7. Ingvar Kamprad 31 Švédsko Ikea
8. K.P. Singh 30 Indie Real Estate
9. Oleg Deripaska 28 Rusko hliník
10. Karl Albrecht 27 Německo supermarkety Aldi

(podrobnosti na stránkách časopisu Forbes zde)

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy