Nejbohatší muž světa má jmění 62 miliard dolarů

sim, Reuters
6. 3. 2008 7:45
Top 3? Buffett, Slim, Gates
Warren Bufftett
Warren Bufftett | Foto: Reuters

New York - Nejbohatším mužem světa je s majetkem odhadovaným na 62 miliard dolarů investor Warren Buffett. V nejnovějším žebříčku amerického časopisu Forbes Buffet přeskočil svého přítele, zakladatele korporace Microsoft Billa Gatese.

Ten skončil až třetí - druhou příčku si pro sebe zabral magnát z Latinské Ameriky Carlos Slim Helú. Slim ovládá obchodní řetězce, banky, pojišťovny a vlastní i závody na výrobu autodílů. Jeho vlajkovými loďmi a hlavním zdrojem bohatství jsou ovšem telekomunikační obři. Kromě América Movil je to například Teléfonos de México (Telmex).

Gates vedl žebříček světových boháčů po více než jedno desetiletí. On i jeho přítel Buffett se však v poslední době proslavili více než svými úspěchy v byznysu tím, že svůj pohádkový majetek postupně rozdávají na charitu.

Podívejte se na desítku nejbohatších lidí planety:

Pořadí Jméno Jmění
(v miliardách $)
Odkud pochází Zdroj bohatství
1. Warren Buffett  62 USA Berkshire Hathaway
2. Carlos Slim Helú 60 Mexico telekomunikace
3. Bill Gates 58 USA Microsoft
4. Lakshmi Mittal 45 Indie ocelářství
5. Mukesh Ambani 43 Indie petrochemický průmysl
6. Anil Ambani 42 Indie Diversified
7. Ingvar Kamprad 31 Švédsko Ikea
8. K.P. Singh 30 Indie Real Estate
9. Oleg Deripaska 28 Rusko hliník
10. Karl Albrecht 27 Německo supermarkety Aldi

(podrobnosti na stránkách časopisu Forbes zde)

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy