Nejbohatší Asiat jedná o koupi britského operátora O2

ČTK ČTK
23. 1. 2015 7:55
Magnát z Hongkongu Li Ka-shing nabízí za divizi španělské skupiny Telefónica v přepočtu až 378 miliard korun.
Foto: Společnost O2

Hongkong - Nejbohatší Asiat Li Ka-shing jedná o koupi britského telekomunikačního operátora O2.

Za divizi španělské skupiny Telefónica nabízí až 10,25 miliardy liber (378 miliard Kč). Podle agentury Reuters to v pátek oznámila Liova společnost Hutchison Whampoa.

Hutchison Whampoa, která má sídlo v Hongkongu, už v Británii vlastní mobilní síť Three Mobile, která je čtvrtým největším mobilním operátorem v zemi. Případná kombinace s O2 by vytvořila největší britskou mobilní skupinu. Krok by ale mohl narazit na nesouhlas regulátorů, napsal britský zpravodajský server BBC.

Hutchison oznámil, že exkluzivní jednání s Telefónikou potrvají několik týdnů. V dokumentu pro hongkongské burzovní regulátory zároveň sdělil, že za britského operátora nabízí 9,25 miliardy liber v hotovosti a další miliardu liber v odložených úrokových platbách.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy