Luxusní klenoty opět letí, Tiffany čeká dobrý rok

Ekonomika Ekonomika
27. 8. 2010 14:49
Renomovaná firma se chystá otevřít 14 nových poboček

New York - Vyšší poptávka po klenotech téměř po celém světě přinesla v letošním druhém finančním čtvrtletí americkému luxusnímu klenotnictví Tiffany skoro o pětinu vyšší čistý zisk než ve srovnatelném období loňského roku.

Podle zveřejněných výsledků dosáhl čistý zisk firmy 67,7 milionu dolarů (cca 1,3 miliardy Kč). Zisk na akcii činil 53 centů

Firma zároveň zlepšila celoroční výhled.

Podle agentury AP předpokládá, že za celý finanční rok vykáže zisk 2,60 až 2,65 dolaru na akcii. V předchozí prognóze přitom počítala se ziskem 2,55 až 2,60 dolaru na akcii. Předpokládá, že její celkové tržby se v celém finančním roce zvýší o 11 procent.

Letos 14 nových poboček

Firma chce také pokračovat v expanzi a letos připravuje otevření 14 nových poboček.

Klenotnictví Tiffany založili v New Yorku Charles Lewis Tiffany a John B. Young v roce 1837. Postupně si vybudovala pověst prodejce šperků špičkové kvality. Do širšího povědomí vstoupila díky filmu Snídaně u Tiffanyho z roku 1961. Ve dvacátém století se firma rozrostla o řadu filiálek po celém světě.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Končící předseda Evropské rady Tusk byl zvolen do čela Evropské lidové strany

Bývalý polský premiér Donald Tusk, který v posledních letech stál v čele Evropské rady, byl ve středu v Záhřebu zvolen kongresem Evropské lidové strany (EPP) do čela tohoto uskupení, sdružujícího evropské středopravé strany. EPP zůstává nejsilnější stranou v Evropském parlamentu.

"Za žádných okolností nesmíme přenechat oblast bezpečnosti a pořádku politickým populistům, manipulátorům a autokratům, kteří se snaží namluvit lidem, že svoboda není slučitelná s bezpečností," zdůraznil Tusk, který byl jediným kandidátem na předsedu EPP. "Neobětujeme hodnoty, jako jsou občanské svobody, právní stát a slušnost ve veřejném životě, na oltář bezpečnosti a pořádku, protože to není třeba, prostě se (vzájemně) nevylučují. Ten, kdo to není schopen přijmout, se fakticky vylučuje z naší rodiny," řekl.

Tusk v předvolebním projevu na kongresu ostře zaútočil proti autokratickým a populistickým vůdcům, aniž by vyslovil jméno maďarského premiéra Viktora Orbána a dalších evropských vůdců "tvrdé linie", poznamenala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy