reklama
 
 

Letadla s cestujícími budou umět ošálit rakety

8. 1. 2008 17:15
Stroje American Airlines dostanou protiraketový systém

Washington/Praha Desítky tisíc pasažérů začnou brzy cestovat v letadlech, ve kterých bude nainstalován antiraketový systém. Protiraketová obrana bude zprvu namontována na tři Boeingy 767, které se točí na linkách mezi New Yorkem a Kalifornií, konkrétně San Franciscem a Los Angeles.

Stane se tak letos na jaře. Boeingy patří letecké společnosti American Airlines. Jako první o tom informoval deník USA Today. http://www.usatoday.com/news  

Laserový systém bude nainstalován na Boeingy v rámci boje proti terorismu, které připravilo  Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost.

Antiraketový systém byl již vyzkoušen na nákladních letadlech. "Nyní bude poprvé v historii testován i na dopravních strojích s civilisty," řekl pro USA Today Burt Keirstead, ředitel oddělení ochrany civilních letadel firmy BAE Systems, která antiraketovou obranu vyvíjí.

Američané se začali zabývat myšlenkou, že nainstalují protiraketové systémy i na civilní letadla poté, co teroristé vystřelili rakety na několik nevojenských strojů. Vyjma několika nákladních letadel šlo například o dopravní letadlo izraelské společnosti Arkia Airlines, které mělo na palubě 261 lidí.

Instalace jednoho systému protiraketové obrany na Boeingy přijde podle Keirsteada na půl až milion amerických dolarů.

autor: hpv | 8. 1. 2008 17:15

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama