Konzole Xbox 360 od Microsoftu věří v Blu-Ray

Red Eko, Reuters
25. 2. 2008 11:59
Ukončení výroby HD DVD přimělo firmu k ústupku

Praha - Herní konzole Xbox 360 od Microsoftu bude v budoucnosti vybavena systémem Blu-Ray. Rozhodnutí japonské společnosti Toshiba ukončit výrobu HD DVD přimělo softwarového giganta k dlouho očekávanému kroku.

Asi třistatisící zákazníků, kteří již konzoly s technologií HD DVD mají doma, se však podle vedení společnosti nemusí ničeho obávat. Microsoft bude pro prodané přehrávače HD DVD nadále poskytovat standardní záruční služby.

Toshiba prohrála souboj se Sony

Japonská společnost Toshiba porážku v souboji disků přiznala minulý týden.

Válka o disky

Toshiba ohlásila končí s technologií HD DVD

Digitální platforma HD DVD s vysokým rozlišením obrazu se tak brzy stane minulostí. Blu-ray vyvinutý firmami Sony a Matsushita Electric Industrial naopak univerzálním standardem, na který přejdou všichni producenti i výrobci.

"Pečlivě jsme zvážili průběh takzvané války formátů nové generace. Došli jsme k závěru, že rychlé ukončení výroby bude nejlepším řešením," odůvodnil rozhodnutí firmy minulý týden prezident Toshiby Atsuoshi Nishida.

Kapacita je víc než cena

Firma uvedla disky HD DVD na trh v roce 2006 s tím, že hlavní výhodou oproti konkurenci bude cena; zároveň měly nabídnout víc interaktivity.

To však nestačilo a dnes se ukazuje, že lepší zbraní byla větší nahrávací kapacita, na kterou vsadila firma Sony s formátem Blu-ray. Ten je navíc schopná přehrávat i herní konzole Playstation 3 od Sony.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy