Italská Air One koupí 30 letounů Airbus

eko, ČTK
12. 1. 2006 14:23
Řím - Až 1,8 miliardy dolarů bude stát italskou leteckou společnost Air One nákup 30 letadel Airbus A320.

Oznámil to dnes mluvčí firmy Airbus. Dodal, že smlouva zahrnuje opci na koupi dalších 60 letounů.

Air One nyní používá 30 pronajatých letadel Boeing 737. Dohoda s Airbusem firmě umožní tyto stroje postupně nahradit letouny A320. Společnost Air One působí především v Itálii a v roce 2004 přepravila téměř 5,8 milionu pasažérů, tedy o 16 procent více než v předchozím roce.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy