iPhone se blíží Česku: za 50 dní bude v Německu

Dušan Klimeš
20. 9. 2007 12:00
Smlouvu získal německý T-Mobile
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple
Seznamte se: Nový iPhone společnosti Apple | Foto: Reuters

Berlín - Technologický hit letošního léta, multimediální telefon iPhone, začne na podzim svoji spanilou jízdu Evropou.

Zatímco za tři měsíce, co se prodává v USA, si jej pořídilo přes milion zákazníků, ve Velké Británii a Německu se dostane na pulty v 9. listopadu.

"Ze spolupráce s T-Mobile při prodeji telefonu iPhone v Německu máme obrovskou radost," prohlásil generální ředitel Apple Steve Jobbs.

"V USA má iPhone neuvěřitelný ohlas, a tak se nemůžeme dočkat, až tento nejrevolučnější mobilní telefon na světě představíme i zákazníkům T-Mobile," dodal.

Boj o Evropu

O to, kdo bude exkluzivním dodavatelem v každé zemi, se nyní perou největší operátoři. Velkou Británii získala španělská Telefónica O2 a zřejmě bude iPhone dodávat i v domovském Španělsku.

Francii zřejmě získá Orange, tedy divize France Télécom.

Foto: Aktuálně.cz

Operátoři si porcují Evropu pro iPhone

Promiňte, že zlevňujeme, vzkázal Apple zákazníkům

Aby mohli zákazníci získat iPhone, musí v Německu s T-Mobilem uzavřít smlouvu na dva roky. Pak dostanou šanci získat variantu s osmi giga paměti za 399 eur včetně DPH, tedy v přepočtu 11 tisíc korun.

To je více, než v USA, kde stojí iPhone 399 dolarů. 

O tom, jestli česká část T-Mobile bude také výhradním dodavatelem iPhone, zatím firma mlčí.

"Ve správný čas budeme veřejnost informovat," uvedla společnost.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro díky domácí výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem. Dva góly dal nejlepší střelec výběru Teemu Pukki.

před 26 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy