Hrubý domácí produkt Itálie se zvýšil

ČTK, eko
15. 11. 2005 12:23
Řím - Italská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o 0,3 procenta.

Hrubý domácí produkt Itálie se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 0,3 procenta proti předchozím třem měsícům. Uvedl to dnes centrální statistický úřad Itálie, analytici očekávali růst o 0,4 procenta.

Meziročně italský HDP ale ve třetím čtvrtletí stagnoval. Ekonomové očekávali roční růst o 0,1 až 0,2 procenta.

Údaje za třetí čtvrtletí potvrzují, že italská ekonomika oživuje, přestože se tempo jejího růstu snížilo. Z recese se hospodářství Itálie dostalo ve druhém čtvrtletí. Tehdy dosáhl meziroční růst italské ekonomiky 0,1 procenta a ve srovnání s předchozím čtvrtletím 0,7 procenta.

 

Právě se děje

před 54 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy