Google zvýšil zisk, ceny online reklamy ale klesly

ČTK ČTK
30. 1. 2014 22:55
Internetový gigant vydělal na konci loňského roku 3,4 miliardy dolarů.
Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google
Larry Page, šéf a spoluzakladatel společnosti Google | Foto: Reuters

San Francisco - Internetové společnosti Google stoupl čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí o 17 procent na 3,4 miliardy dolarů (69,2 miliardy korun). Firma se ale nadále potýkala s poklesem cen internetové reklamy.

V posledním kvartálu předešlého roku Google vydělal 2,9 miliardy dolarů.

Výsledky ale naznačují, že společnost se nadále potýká s tím, jak se vypořádat s rozdílem mezi sazbami za reklamu, která se objevuje v chytrých telefonech a v dalších mobilních zařízeních, a za reklamu v osobních počítačích.

Inzerentům se příliš nechce platit skoro stejné peníze za to, aby se k potenciálním zákazníkům dostali prostřednictvím menších displejů. Google ale upravoval svůj systém digitálního marketingu tak, že reklamní kampaně v mobilech a počítačích jsou navzájem propojené, poznamenala agentura AP.

Oproti předešlému roku klesla průměrná cena reklamy ve čtvrtém čtvrtletí o 11 procent. Tržby společnosti, které nezahrnují ztrátový byznys chytrých telefonů Motorola, stouply o 17 procent na 16,86 miliardy dolarů.

Za celý uplynulý rok stoupl čistý zisk firmy o pětinu na 12,9 miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 47 minutami

V sobotu bude foukat silný vítr. Lidé by se neměli vydávat na horské túry, varují meteorologové

Východní polovinu České republiky zasáhne v sobotu silný vítr, který v nárazech může dosahovat až rychlosti 70 kilometrů v hodině. Na hřebenech hor může foukat až o síle kolem 110 kilometrů v hodině. Na západě a severozápadě Čech se čeká sněžení. Připadnout by mělo kolem deseti centimetrů sněhu, v Krušných horách kolem 15 centimetrů. Informoval o tom v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Současně upozornil, že o víkendu se mohou zvednout hladiny řek v okolí Veselí nad Moravou v Jihomoravském kraji a ve Zlínském kraji v okolí Luhačovic, Uherského Brodu, Valašských Klobouk, Vizovic a Zlína. Voda by se ale neměla vylévat z břehů.

Se silným větrem by měli počítat lidé od půlnoci na sobotu do nedělního odpoledne na severovýchodě Pardubického kraje a v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. V sobotu dopoledne bude foukat i na východě Jihomoravského kraje a ve Zlínském kraji.

Podle meteorologů může silný vítr poškodit stromy a způsobit menší škody na budovách. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií, uvedli meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy