Fortuna se stává jedničkou v Polsku podle počtu poboček

ČTK ČTK
20. 3. 2012 13:03
Společnost převezme 80 poboček, většina z nich původně patřila Tipsportu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Sázková společnost Fortuna zakłady bukmacherskie získala povolení polského ministerstva financí na provozování kurzových sázek v 80 nových pobočkách. Většina z nich původně patřila polskému Tipsportu.

Díky jejich převzetí Fortuna rozšíří polskou pobočkovou síť na 474 prodejních míst a stává se v Polsku sázkovou kanceláří s nejhustší maloobchodní sítí.

V lednu Fortuna jako první na polském trhu získala licenci na provozování kurzových sázek prostřednictvím internetu.

"I když dynamicky roste oblast on-line sázení, retailová síť v podobě vlastních nebo partnerských poboček je nadále významným distribučním kanálem polské Fortuny. Hraje důležitou roli v podpoře on-line sázení, protože internetoví klienti díky ní mohou bezplatně využívat všechny služby dostupné tradičním pobočkovým zákazníkům," říká generální ředitel polské Fortuny Jan Štefanek.

Nové pobočky začlení Fortuna do své sítě v druhé polovině dubna a následně změní jejich označení tak, aby fungovaly pod jednotnou značkou Fortuna zakłady bukmacherskie.

Fortuna Entertainment Group je největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek, působí v Polsku, Česku, na Slovensku a v Maďarsku. V Česku je dvojkou na trhu kurzového sázení, patří jí zhruba třetina trhu.

V říjnu 2010 společnost vstoupila na pražskou a varšavskou burzu, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.  

 

Právě se děje

před 21 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy