Exkluzivně: ICQ chce na dva nové trhy. Ve hře je i Čína

Adam Junek
28. 2. 2010 23:10
Uživatele společnost láká novinkou - ICQ 7, která propojuje více sociálních sítí
Šéf ICQ Eliav Moshe
Šéf ICQ Eliav Moshe | Foto: Jan Langer

Praha - Komunikátor ICQ, pionýr v oblasti sociálních sítí, se letos rozhodl zaútočit na pozice, o něž se poslední roky přetahuje se stále sílící konkurencí.

Poté, co byla představena novinka ICQ 7, která na jednom místě umožňuje přístup do více aplikací, hodlá její majitel zahájit také expanzi na nové trhy.

V současnosti má ICQ na svém kontě zhruba 50 milionů uživatelů, kteří spolu každodenně komunikují online.

Většina z nich je v několika zemích - Německu, Česku, Izraeli, Rusku, na Ukrajině a na Slovensku.

Právě tuto globální "nerovnováhu" hodlá majitel ICQ změnit.

Přibýt mají podle zjištění on-line deníku Aktuálně.cz do konce tohoto roku hned dva nové trhy.

"V současnosti pracujeme na tom, abychom pronikli na nové trhy. Do konce roku určitě přidáme dva. Je několik možností, které zkoumáme. Nemohu vám říct přesněji, o které země jde, ale regionálně se zaměřujeme na Jižní Ameriku nebo Dálný východ," uvedl v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz Eliav Moshe, výkonný ředitel společnosti.

Připustil, že zvažovanou možností je také Čína. Ta je však pověstná svou cenzurou internetu.

"Čína je velmi zajímavý trh. A určitě je pro nás možností. Přístup úřadů je jedna z překážek, které řešíme. Naší prioritou totiž je, aby naše služby byly přínosné pro uživatele. Ale Čína není jediným trhem na Dálném východě, který nás zajímá," dodal Moshe.

Podle něj už probíhají rozhovory s partnery, s nimiž by na nové trhy značka ICQ vstupovala.

"Spojujeme se s místními silnými partnery, jako je v Česku Centrum Holdings (majitel on-line deníku Aktuálně.cz, pozn. red). Jednání už probíhají, ale upřesňovat to v této chvíli nemohu. Jsou ve velmi rané fázi," řekl v interview Moshe.

V Česku má v současnosti ICQ na dva miliony uživatelů, kteří si pošlou měsíčně až dvě miliardy zpráv.

Celý rozhovor s Eliavem Moshe najdete na Aktuálně.cz v nejbližší době

 

Právě se děje

před 49 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy