Exkluzivně: ICQ chce na dva nové trhy. Ve hře je i Čína

Adam Junek
28. 2. 2010 23:10
Uživatele společnost láká novinkou - ICQ 7, která propojuje více sociálních sítí
Šéf ICQ Eliav Moshe
Šéf ICQ Eliav Moshe | Foto: Jan Langer

Praha - Komunikátor ICQ, pionýr v oblasti sociálních sítí, se letos rozhodl zaútočit na pozice, o něž se poslední roky přetahuje se stále sílící konkurencí.

Poté, co byla představena novinka ICQ 7, která na jednom místě umožňuje přístup do více aplikací, hodlá její majitel zahájit také expanzi na nové trhy.

V současnosti má ICQ na svém kontě zhruba 50 milionů uživatelů, kteří spolu každodenně komunikují online.

Většina z nich je v několika zemích - Německu, Česku, Izraeli, Rusku, na Ukrajině a na Slovensku.

Právě tuto globální "nerovnováhu" hodlá majitel ICQ změnit.

Přibýt mají podle zjištění on-line deníku Aktuálně.cz do konce tohoto roku hned dva nové trhy.

"V současnosti pracujeme na tom, abychom pronikli na nové trhy. Do konce roku určitě přidáme dva. Je několik možností, které zkoumáme. Nemohu vám říct přesněji, o které země jde, ale regionálně se zaměřujeme na Jižní Ameriku nebo Dálný východ," uvedl v exkluzivním rozhovoru pro Aktuálně.cz Eliav Moshe, výkonný ředitel společnosti.

Připustil, že zvažovanou možností je také Čína. Ta je však pověstná svou cenzurou internetu.

"Čína je velmi zajímavý trh. A určitě je pro nás možností. Přístup úřadů je jedna z překážek, které řešíme. Naší prioritou totiž je, aby naše služby byly přínosné pro uživatele. Ale Čína není jediným trhem na Dálném východě, který nás zajímá," dodal Moshe.

Podle něj už probíhají rozhovory s partnery, s nimiž by na nové trhy značka ICQ vstupovala.

"Spojujeme se s místními silnými partnery, jako je v Česku Centrum Holdings (majitel on-line deníku Aktuálně.cz, pozn. red). Jednání už probíhají, ale upřesňovat to v této chvíli nemohu. Jsou ve velmi rané fázi," řekl v interview Moshe.

V Česku má v současnosti ICQ na dva miliony uživatelů, kteří si pošlou měsíčně až dvě miliardy zpráv.

Celý rozhovor s Eliavem Moshe najdete na Aktuálně.cz v nejbližší době

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy