Evropská komise zjistí, zda Google nezneužívá postavení

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
30. 11. 2010 13:20
Google chce při vyšetřování spolupracovat, ale odmítá, že by porušoval hospodářskou soutěž
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brusel - To, zda americký vyhledávač Google nezneužívá svou dominantní pozici v internetovém vyhledávání, začala oficiálně prošetřovat Evropská komise.

Firma reagovala prohlášením, že bude s evropskými regulátory spolupracovat.

Komise začala Google prošetřovat poté, co si na jeho počínání stěžovalo několik jiných provozovatelů vyhledávání na síti. Podle stížností je Google znevýhodňuje, a to jak v placených, tak u neplacených výsledků vyhledávání.

Nejprve se zobrazí nabídka Googlu, až později ty ostatní

Konkurenti Googlu si také stěžují na to, že podnik v seznamu služeb předkládá na vyšších pozicích svou nabídku a služby rivalů až pod tím.

"Ke zlepšování bude vždy prostor, a proto budeme s komisí spolupracovat, abychom jakékoli pochyby vyřešili," uvedl mluvčí podniku. Přesto Google tvrdí, že žádná pravidla hospodářské soutěže neporušil.

Také podle agentury Reuters z kroků komise zatím nijak  nevyplývá, že by Google nějak pochybil.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy