Delta Air Lines nabídla odstupné tisícům zaměstnanců

Redakce EKO
18. 3. 2008 18:20
Letecká společnost se zbaví až 30 tisíců lidí
Foto: Reuters

Praha - Letecká společnost Delta Air Lines propustí přibližně dva tisíce zaměstnanců a to především z administrativy a managementu.

Zároveň nabídla vysoké odstupné dalším 30 tisícům dobrovolníků, pokud aerolinie opustí. Celkem by se tak propuštění mohlo dotknout více jak poloviny zaměstnanců firmy. Uvedla to dnes agentura Reuters.

Hlavním důvodem je restrukturalizace firmy a neustále rostoucí cena paliva.

Delta Air Lines zároveň vede intenzivní jednání o propojení se svým americkým rivalem leteckou společností Northwest Airlines. Zatím ale k žádné dohodě nedošlo, a to především kvůli rozdílným požadavkům pilotů z obou společností. "Začátkem března padly naděje, že by bylo možné se na konkrétních podmínkách fúze rychle dohodnout. Piloti obou společností totiž stále nenacházeli společnou řeč. Bez dohody pilotů zřejmě ani nemá smysl se o spojení leteckých společností pokoušet", uvedla agentura AP.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy