Další útok na Sony, ohrožena jsou data 100 milionů lidí

Při vyšetřování útoku na PlayStation Network přišla Sony na napadení Sony Online Entertainment

Tokio, New York - Další útok hackerů na své herní systémy odhalila japonská společnost Sony, tentokrát jsou v ohrožení data více než 24 milionů jejích klientů.

Firma na něj přišla při zjišťování podrobností o dříve oznámeném útoku, který se odehrál mezi 17. a 19. dubnem. Nově zjištěný útok se odehrál o den dříve, mířil na služby Sony Online Entertainment a podle společnosti ohrozil data z Rakouska, Německa, Španělska a Nizozemí.

O prvním zjištěném útoku na síť PlayStation Network informovala Sony před týdnem, po oznámení nového útoku stoupl počet lidí, jejichž data se nejspíš dostala do rukou hackerů na 100 milionů.

Zatím ale nebylo zjištěno, že by útočníci opravdu zneužili například údaje z kreditních karet, které jsou mezi ohroženými daty. Hackeři se ale dostali i k více než 23 tisícům finančních záznamů ze starší databáze z roku 2007.

Společnost Sony Online Entertainment vyvíjí hry, které si zájemci stahují z firemních serverů a instalují do počítače, aby je pak mohli hrát s ostatními vzdálenými hráči. Služba je zatím odstavena, Sony zatím neuvedla, kdy ji opět zprovozní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy