Další manažerská změna v CME, končí šéfka Markízy

ČTK Red Eko, ČTK
25. 9. 2013 17:17
Dosavadní šéfku Zuzanu Ťapákovou vystřídá Rakušan Matthias Settele.
Foto: Aktuálně.cz

Bratislava - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), které patří i česká TV Nova, hlásí měsíc poté, co rezignoval její generální ředitel Adrian Sarbu, další manažerskou výměnu.

Nejsledovanější slovenská televize Markíza mění generálního ředitele. Dosavadní šéfku Zuzanu Ťapákovou vystřídá Matthias Settele. Důvod výměny CME neuvedla.

Šestačtyřicetiletý Settele pochází z Rakouska a před nástupem do CME zastával pozici generálního manažera ve společnosti Turner Nordic a Baltic a byl konzultantem rakouské veřejnoprávní televize ORF.

Ťapáková vedla televizi Markíza od podzimu 2010. V křesle šéfa televize tehdy nahradila Václava Miku, který je nyní šéfem veřejnoprávní slovenské televize a rozhlasu RTVS. O odchodu Ťapákové z čela Markízy spekulovala slovenská média už několik týdnů.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy