Co dělat za letu? Surfovat, říkají American Airlines

Redakce EKO
21. 9. 2008 10:45
Za 12,95 dolarů můžete neomezeně surfovat
S American Airlines můžete i kilometry nad zemí surfovat po internetu.
S American Airlines můžete i kilometry nad zemí surfovat po internetu. | Foto: AA

New York - Největší letecká společnost na světě americká American Airlines zavedla jako první na světě připojení k internetu během letu.

Očekává, že by tato nová placená služba mohla v příštím roce přinést obrat 6,6 milionů dolarů a tím by se alespoň částečně vyrovnaly ztráty způsobené stále se zdražujícím palivem.

Informace zveřejnila Asociace českých cestovních kanceláří a agentur s odvoláním na tiskovou zprávu American Airlines.

Za 12,95 dolarů (asi 200 korun) budou moci cestující AA po celou dobu letu neomezeně surfovat po internetu, odesílat a přijímat e-maily, pracovat, nebo se pouze bavit.

Připojení probíhá přes Wi-Fi a jedinou výjimkou oproti standardnímu připojení na zemi je zákaz telefonování. K tomuto účelu budou nadále sloužit zvláštní telefony na palubě.

Služba se zatím zavádí pouze na třech vnitrostátních linkách z New Yorku do San Francisca, Los Angeles a Miami a výhradně v letadlech Boeing 767-200.

V souvislostech:

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy