Chrysler velí do boje. Chce vyrábět elektromobily

Ekonomika Ekonomika, Red Eko, Reuters
24. 9. 2008 11:00
Prodej by měl začít v roce 2010
Podle prohlášení Chrysleru budou jeho vozy schopny dojet na 30 litrů benzínu až 640 kilometrů.
Podle prohlášení Chrysleru budou jeho vozy schopny dojet na 30 litrů benzínu až 640 kilometrů. | Foto: Reuters

Detroit - Souboj, kdo vyrobí elektrický vůz rychleji a levněji, pokračuje. Prototypy sportovních vozů Dodge, Jeep Wrangler a minivan představila také americká automobilka Chrysler.

Který z vozů vyjede na americké silnice jako první zatím není jasné. Známy nejsou ani ceny.

Jisté je tak pouze to, že by se tak mělo stát v roce 2010, kdy svůj elektromobil hodlá začít prodávat také konkurenční General Motors.

Sportovní Dodge je kompletní elektrovůz na podvozku Lotus Europa. Jeep Wrangler a Chrysler budou vozy rozšířené o elektrický pohon. 

Wrangler a minivan se budou nabíjet běžnou zásuvkou a dojedou na samotnou baterii zhruba 65 kilometrů. Poté se zažehne malý spalovací motor, aby baterie dobíjel.

Podle prohlášení Chrysleru budou jeho vozy schopny dojet na 30 litrů benzínu až 640 kilometrů.

V souvislostech:

 

Právě se děje

před 9 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy