Čeští hráči se dočkali Playstation 3

čtk, Jan Daněk
23. 3. 2007 11:55
Praha - Fronty od půl dvanácté dopolední až do půlnoci, fanoušci plní očekávání, blesky fotoaparátů, objektivy kamer. To vše kvůli Playstation 3. UVNITŘ VIDEO

Vyvíjela se nejdéle a umí toho nejvíc. Je prostě multimediální centrum domácnosti. Černá hvězda, kvůli které byl takový shon pochází z kybernetického světa. A klidně s ní můžete brouzdat po internetu. Má však i nevýhody - je drahá, stěžují si někteří její příznivci.

Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz

A jak na "trojku čekali čeští fandové?

        KLIKNĚTE NA VIDEO, UVIDÍTE VÍCE

Herní konzole, kterou darem obdržel i nadšený hráč Tomáš Rosický, vstupuje na český i evropský trh jako poslední ze tří velkých herních rivalů. Microsoft v tuzemsku nabízí Xbox 360 od loňského listopadu a Nintendo přišlo s Wii na konci minulého roku.

 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy