Burger King změní majitele, spekulace zvedly cenu

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
2. 9. 2010 17:10
Burger King bude patřit Britům.
Spekulace o zvařovaném prodeji vyhnaly cenu akcií výš.
Spekulace o zvařovaném prodeji vyhnaly cenu akcií výš. | Foto: wikimedia

Miami - Burger King míří pod křídla britské investiční společnosti 3G Capital. Kupce to bude stát 3,26 miliardy dolarů, což představuje 24 dolarů za jednu akcii. Oznámila to společnost Burger King Holdings Inc.

Poté, co řetězec s rychlým občerstvením ve středu oznámil, že jedná o svém převzetí, hodnota jeho akcií vyletěla o 15 procent nahoru. Podle agentury AP má nyní jeden z největších konkurentů McDonald's šanci vyjednat do poloviny října ještě lepší cenu. Předtím, že se informace o plánovaném převzetí objevily, měla totiž společnost hodnotu 2,3 miliardy dolarů.

S akciemi společnosti, která se do rukou investorů dostala v roce 2002, se obchoduje na burze od roku 2006. V Burger Kingu mají stále ještě podíl společnosti TPG, Bain Capital a Goldman Sachs, které jej odkoupily od původního majitele.

Společnost v současnosti provozuje více než 12 tisíc restaurací nejen ve všech státech USA, ale také ve třiasedmdesáti dalších zemích. V Česku mají její licenci společnosti AmRest, BK Team a italský Autogrill.

Na Burger King stejně jako na ostatní fast foodové řetězce dopadla ekonomická krize. V posledním fiskálním čtvrtletí, které skončilo v červnu, klesl čistý zisk společnosti o 17 procent, tržby se snížily o jedno procento. Vedení společnosti očekává v současném fiskálním roce slabou poptávku kvůli zpomalení ekonomického růstu.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy