Amazon chce konkurovat Spotify. Spustí streaming hudby

ČTK ČTK
30. 5. 2014 17:43
Amazon vstoupí od června do prudce se rozvíjející oblasti poslouchání hudby online. K novému hudebnímu katalogu budou mít přístup předplatitelé služeb Prime.
K novému hudebnímu katalogu Amazonu budou mít přístup předplatitelé služeb Prime.
K novému hudebnímu katalogu Amazonu budou mít přístup předplatitelé služeb Prime. | Foto: Profimédia

Washington - Největší internetový obchodní dům světa Amazon chce pro své prémiové zákazníky spustit streamingovou hudební službu. Předplatitelé tak budou mít možnost přes internet poslouchat skladby a alba, od jejichž vydání uplynulo alespoň půl roku, informoval server BuzzFeed.

Amazon vstupuje do prudce se rozvíjející oblasti poslouchání hudby online. K novému hudebnímu katalogu budou mít přístup předplatitelé služeb Prime. Hudbu na požádání mají mít k dispozici od června nebo července.

Půjde o hudební obdobu už existující filmové služby Prime Instant Video. Katalog bude zahrnovat vybrané písně a alba od nahrávacích společností, s nimiž si Amazon vyjednal slevu. To službu bude odlišovat od převažujícího obchodního modelu služeb jako Spotify, Rdio nebo Beats Music, které lákají zákazníky na slib, že až na vzácné výjimky poskytují veškerou hudbu světa.

Amazonu se už podle BuzzFeed podařilo vyjednat smlouvu s dvěma ze tří velkých hudebních společností, Sony Music Entertainment a Warner Music Group, a několika nezávislými labely.

Ani od těchto firem však Amazon nebude nabízet vše, ale jen alba vybraná na základě údajů od zákazníků obchodu s hudebními nosiči.

Amazon má přes 20 milionů prémiových zákazníků, kteří mají už nyní za roční poplatek 79 dolarů (zhruba 1600 korun) přístup k filmům a televizním pořadům přes Instant Video a do knihovny s elektronickými knihami a také mají garantovanou bezplatnou dovážku zboží během dvou dnů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy