Agentura Fitch zhoršila rating devíti italských bank

ČTK ČTK
29. 8. 2012 8:05
Jde o důsledek pokračující hospodářské recese v zemi
Italský premiér Mario Monti má starosti. Snímek ze srpna 2012.
Italský premiér Mario Monti má starosti. Snímek ze srpna 2012. | Foto: Reuters

Milán - Ratingová agentura Fitch zhoršila uvěrové hodnocení devíti středně velkých bank v Itálii kvůli zhoršujícím se podmínkám pro financování, které jsou důsledkem pokračující hospodářské recese v zemi.

Agentura předpokládá, že italská ekonomika letos klesne o 1,9 procenta a v příštím roce bude stagnovat.

Snížení ratingu se týká například společností Banca Popolare di Milano, Banca Carige či Banca Popolare di Vicenza. Většina bank si navzdory snížení udržela rating v investičním pásmu, napsala agentura Reuters.

Italský bankovní sektor je nyní pod tlakem kvůli dluhové krizi v eurozóně.

Italská ekonomika se již rok potýká s recesí, v letošním druhém čtvrtletí hrubý domácí produkt klesl o 0,7 procenta. Italský premiér Mario Monti nicméně tento měsíc uvedl, že problémy italské ekonomiky již nejsou tak závažné jako před rokem. Dodal, že současná krize se "v některých směrech blíží" ke konci.

Itálie má nyní podle Montiho v Evropě větší důvěryhodnost i vliv, a to díky svým reformám. Premiér upozornil, že tyto reformy sice nepodpoří italskou ekonomiku bezprostředně, ale umožní rychlejší pokles úvěrových nákladů, což usnadní začátek hospodářského oživení v Itálii.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy