Student Agency omezí spoje z Brna a některé autobusy v Praze opustí Florenc

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
Aktualizováno 7. 8. 2017 17:28
Mezi Brnem a Ostravou bude od září jezdit o dva spoje RegioJetu méně. Na lince z Brna do Českých Budějovic zruší firma jeden spoj. Autobusy, které vyjíždějí z Prahy do Klatov, už nebudou jezdit z Florence, ale ze Zličína.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: RegioJet

Brno - Dopravce Student Agency, který provozuje autobusy pod značkou RegioJet, zruší od 3. září na lince z Brna do Ostravy dva spoje. Jako důvod uvedl v informačním e-mailu pro zákazníky nedostatečnou obsazenost spojů.

Na lince z Brna do Českých Budějovic zruší jeden spoj. V Praze na dvou linkách opouští centrální autobusové nádraží na Florenci, které bývá při dopravních zácpách v centru Prahy hůře dostupné a autobusy nabírají zpoždění. Místo toho bude jezdit ze Zličína či z Hradčanské.

Až dosud dopravce jezdil do Ostravy se sedmi spoji, od nového školního roku jich bude pět. Do Olomouce jich pojede místo jedenácti také o dva méně. Na lince do Olomouce je silná konkurence, autobusy zde provozuje Arriva Morava, poměrně nově FlixBus a také Leo Express. Stejní dopravci jezdí i do Ostravy, ti však na rozdíl od firmy Radima Jančury neobsluhují Frýdek-Místek, Nový Jičín a Příbor.

Zrušením jednoho spoje z Brna do Českých Budějovic zaniká jediný, který spojoval Brno s Humpolcem, zároveň zaniká odpolední spojení Brna s Pelhřimovem a Táborem.

Spoje, které vyjíždějí z Prahy do Klatov, už nebudou jezdit z Florence, ale ze Zličína. Autobusy do Plzně už s jedinou výjimkou za den z tohoto autobusového nádraží jezdí. Do severních Čech, tedy do Mostu, Chomutova či Loun, se bude jezdit pouze ze zastávky u stanice metra Hradčanská. Podobně jezdí například z Černého Mostu do Liberce a Hradce Králové či z autobusového nádraží Na Knížecí na Smíchově do jižních Čech.

"Změny souvisejí jednak se vývojem poptávky na jednotlivých linkách a jednak - jako každý rok - s přechodem mezi letní a zimní sezónou. Celkově počet nových spojů a linek otevřených v letošním roce výrazně převyšuje počty těch, které jsme se rozhodli z nějakého důvodu omezit," říká mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

"V případě trasy Brno - Ostrava se jedná o dva spoje v každém směru s tím, že na lince v části trasy využívají cestující z Brna do Ostravy přestupy na vlaky RegioJet v Olomouci, což je pro cestujícího na trase Brno - Ostrava rychlejší a cenově výhodnější varianta a stále více cestujících ji využívá. Vedle optimalizace počtu spojů ale budeme naopak posilovat kapacitu autobusových spojů na trase Brno - Ostrava ve špičkách," dodává Ondrůj.

Autobusové linky Praha - Znojmo bude firma posilovat o další páteční a nedělní spoj. Další novinky pak chystá na podzim, například nové linky na Ukrajinu.

RegioJet bude také pokračovat na některých linkách v konceptu low cost, kdy dopředu avizuje, že v autobuse není přítomný steward. Stejně jako řada dalších zaměstnavatelů se Student Agency potýká s nedostatkem personálu.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy