Stížnost na dlouhé pauzy kuřáků se vyplatila. Firma odměnila nekuřáky delší dovolenou

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
1. 11. 2017 11:02
Nekuřáci v jedné japonské firmě dostali šest dnů dovolené navíc. Šéf nechtěl kuřáky trestat, ti tak mají novou motivaci, aby se zlozvykem skončili.
Skončíte, když vám dají delší dovolenou?
Skončíte, když vám dají delší dovolenou? | Foto: ISIFA/Thinkstock

Tokio - Takového zaměstnavatele by chtěli všichni nekuřáci. Japonská marketingová firma Piala neobvykle vyřešila tradiční stížnosti nekuřáků na pravidelné přestávky v práci, které si dopřávají kuřáci. Kdo nekouří, má šest dnů dovolené navíc.

Jde o to, že sídlo firmy je ve 29. patře jednoho z tokijských domů, takže kuřáci na jednu cigaretu spotřebují minimálně deset minut času. A na to si stěžoval jeden ze 120 zaměstnanců firmy.

Její šéf ale nechtěl postupovat tak, že by kuřáky trestal, a tak přišel od září s opačným přístupem. Kuřáci se také hájili tím, že při své pravidelné desetiminutovce vedou většinou pracovní hovory.

S novým opatřením mají i oni extra motivaci přestat kouřit. A čtyři zaměstnanci japonské firmy už se k tomu odhodlali. Když to vydrží celý rok, dostanou i oni šest dnů dovolené navíc, píše s odvoláním na firemního mluvčího agentura AFP.

V Japonsku, podobně jako v Česku, pravidelně kouří zhruba každý pátý člověk, ukazují data OECD.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy