Stávka letušek Air France zruší dva ze šesti letů mezi Prahou a Paříží

ČTK ČTK
29. 7. 2016 8:25
Kvůli stávce palubního personálu francouzské letecké společnosti Air France byly v pátek zrušeny dva lety mezi Prahou a Paříží. Neletí spoje s příletem na ruzyňské letiště v 9:05 a odletem zpět o padesát minut později. "Odpoledního a večerního páru letů se stávka podle aktuálních údajů nedotkne," upřesnila mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Týdenní stávkou část letušek a stevardů Air France na vrcholu letní sezony protestuje proti nové kolektivní smlouvě, která má vstoupit v platnost 1. listopadu. Air France odhaduje, že do stávky se zapojí asi dvě pětiny palubního personálu, podle odborů to bude až 70 procent letušek a stevardů.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Philippe Noret / Wikimedia Commons
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy