Nová pravidla zelených dotací. Podívejte se, jak si nechat proplatit opravu svépomocí

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
16. 10. 2018 6:30
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí již čtyři roky finančně přispívají například na zateplení domu, výměnu topení či využití sluneční energie. Letos se ovšem pravidla vyplácení dotací mění. Podívejte se jak.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Irena Hošková

Jak žádat o dotace - krok za krokem II.

  • Nyní je řada na rozhodnutí úřadu. Ten má až tři týdny na prověření podkladů a další tři týdny na kontrolu všech technických požadavků. Pokud pracovníci najdou nedostatky, má žadatel 30 dní na jejich odstranění.
  • Po odstranění nedostatků je nutné počkat na akceptační e-mail. Po jeho obdržení už běží lhůta jeden až tři roky, během které musí žadatel dokončit všechny plánované opravy a připravit jejich doložení. Se samotnou prací lze ovšem začít již před podáním žádosti.
  • Úřad připomíná, že je nutné před rekonstrukcí informovat příslušný stavební úřad a sehnat si nezávislý technický dozor a radí oslovovat firmy s dobrými referencemi.
  • Nyní již stačí Fondu doložit formuláře a faktury a čekat na výplatu dotace (na kterou má fond další tři týdny).
 

Právě se děje

před 41 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy