Banky nechtějí peníze, úroky na spořicích účtech se drží nízko. Až na odvážné výjimky

Olga Skalková Olga Skalková
4. 12. 2018 7:20
Už minimálně přes rok klienti bank čekají na lepší zhodnocení peněz, které jim leží na jejich spořicích účtech. Základní sazba ČNB, od které se odvíjí úroky úvěrů a vkladů, vzrostla od loňského srpna z rekordně nízké úrovně 0,05 na současných 1,75 procenta. Úroky na spořicích účtech na to však nijak nezareagovaly. V poslední době se však může zdát, že se začalo blýskat na lepší časy. Podívejte se, která z českých bank nabízí momentálně vašim úsporách na spořicím účtu nejvyšší zhodnocení.
Foto: Jakub Plíhal

Zázračný vliv konkurence

Ochota bank ke zvyšování úroků na vkladech však roste, když vidí, že konkurenci se daří víc nabírat nové klienty i na atraktivnější zhodnocení.

"Pozorně sledujeme ekonomický vývoj u jiných bank. V této souvislosti lze říci, že připravujeme růst sazeb u spořicích účtů s bonusem," připouští mluvčí KB Pavel Zúbek.

"Nadále se chceme držet své strategie, že spořicí účty jsou především vhodné pro uchování okamžité dostupné rezervy a na atraktivnější zhodnocení jsou efektivnější způsoby jako například investice do našeho nového dluhopisového fondu nebo náš účet kombinující spoření s investováním, tvrdí Patrik Madle, mluvčí ČSOB.

"V případě potřeby jsme připraveni na konkurenci ale reagovat," dodal Madle.

 

Právě se děje

Další zprávy