Bazar zbytků jako ekologická jednička. Soutěž E.ON Energy Globe má svého vítěze

Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 14. 10. 2019 9:34
V pořadí 11. ročník ekologické soutěže E.ON Energy Globe, do kterého se zapojilo celkem 273 projektů, zná svého vítěze. Projekty letos soutěžily v kategoriích Obec, Firma, Stavba, Vzdělávání a Produkt. Odborná porota vybírala dva nejlepší počiny zaměřené na úsporu energií a ochranu přírody v každé kategorii. Absolutní jedničkou se stal projekt Nesnězeno.cz zachraňující jídlo z českých restaurací.
Foto: E.ON

Kategorie Stavba

Multifunkční komplex Luka Living
Předkladatel: Luka Residential

Komplex bytů a obchodního centra v jednom je v českém prostoru poměrně unikátní stavbou. Celý objekt je navíc přímo propojen se stanicí metra. Budova je řešena jako energeticky velmi úsporná, zároveň však nabízí vysoký komfort bydlení a ve svém segmentu i kvalitní architektonické řešení. Je tak příkladem moderní a energeticky úsporné rezidenční stavby, kterých v Česku podle organizátorů stále moc nenajdeme.

V čem je projekt výjimečný?

  • Energeticky velmi úsporný bytový dům ve standardu PENB A.
  • Unikátní konstrukce s antivibračními protihlukovými prvky.
  • Shoz tříděného odpadu.
  • Větrací systém s rekuperací tepla jako standardní vybavení bytu.
  • Chytré technologie s přípravou na možnost řízení a monitoring spotřeby energií v bytech.
  • Přímé propojení bytů s obchodním centrem a stanicí metra.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na 41. kilometru u Dubence, zpět na dálnici se auta vracela na exitu 32. Objízdná trasa vedla po souběžné silnici přes Obořiště. Provoz byl plně obnoven před 9. hodinou.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 5:30. Podle mluvčí do sebe při jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy