Možná platíte zbytečně moc. Experti vybrali šampiony roku mezi účty i hypotékami

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
31. 1. 2019 6:05
Specializovaný portál Finparáda.cz vyhlásil vítěze soutěže Finanční produkt roku 2018. Ocenění získaly především menší banky. Soutěž sleduje několik kategorií - od běžných účtů přes spořicí až po půjčky a pojištění. Z každé oblasti jsou vybrány tři nejlepší produkty, které mohou používat logo Finanční produkt roku. Na následujících stránkách najdete všechny vítěze.
Foto: Jan Langer

Bankovní osobní účty

Výsledky:

1. Equa bank - Běžný účet
2. mBank - mKonto
3. Air Bank - Malý tarif

Běžný účet od Equa bank - jak banka slibuje, nemusíte u ní platit za otevření ani za vedení účtu, které je zdarma a bez jakýchkoliv podmínek. Zdarma jsou také domácí odchozí i příchozí platby, výběry v tuzemsku z jakéhokoliv bankomatu a otevření účtu v eurech a dolarech k běžnému účtu vedenému v českých korunách. Za výběry z bankomatů v zahraničí si banka účtuje jen 9 Kč. 

Ke zhodnocení prostředků poslouží spořicí účet HIT, který je možné si k běžnému účtu zřídit zdarma, přičemž úroková sazba u tohoto spořicího účtu dosahuje až 1 % p. a. pro vklady do 200 000 Kč. K účtu je dále možné si pořídit zlatou kartu s cestovním pojištěním a pojištěním karty i osobních věcí, a to za jednu z nejnižších cen na trhu. Samozřejmostí je možnost zřízení kontokorentu, a to od 5000 Kč do 100 000 Kč. 

mKonto od mBank - účet je veden bez poplatků, při výběru alespoň 1500 Kč jsou výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma, do 1499,99 Kč stojí výběr 29 Kč. Rovněž jsou zdarma příchozí a odchozí platby v ČR včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb.

Banka nabízí povolené přečerpání účtu mRezerva s úvěrovým limitem 5000 Kč až 300 000 Kč. Zhodnotit prostředky pak lze na spořicím účtu mSpoření, poskytovaném k osobnímu účtu zdarma.

Pro tento rok své mobilní bankovnictví vylepšila o možnost založení bankovního účtu přes mobilní aplikaci, realizaci plateb z kreditní karty a možnosti před přihlášením do aplikace jako Můj zůstatek na účtu, Můj limit na kreditní kartě atd. Přihlášení do mobilní aplikace lze provést pomocí otisku prstu. Bezkontaktně lze platit i pomocí Google Pay. 

Malý tarif od Air Bank - je nabízen zdarma bez podmínek. Příchozí i odchozí platby v ČR a výběry z bankomatů Air Bank jsou zdarma. Výběry z cizích bankomatů v ČR a EU jsou pak zpoplatněny 25 Kč, banka nabízí také možnost výběru peněz u Sazky za 10 Kč.

Na běžném účtu je poskytována bonusová roční sazba ve výši 1 % pro souhrnný zůstatek do 100 tisíc Kč s podmínkou minimálně pětkrát měsíčně zaplatit kartou. K účtu je však možné si sjednat i spořicí účet se shodnou sazbou ve výši 1 % p. a. pro zůstatek do 250 000 Kč. Kontokorent k účtu je nabízen v rozmezí 5000 Kč až 50 000 Kč. Během roku 2018 vylepšila svou mobilní aplikaci o možnost editace a zrušení šablon plateb, dále zobrazení PIN karty. Přes aplikaci lze také provést simulaci nového úvěru a úvěr kompletně zřídit. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy