Smartwings nebudou létat z Českých Budějovic. Podle hejtmana to zájezdy neohrozí

ČTK ČTK
27. 9. 2023 14:17
Smartwings nebudou létat z Českých Budějovic. Podle hejtmana to zájezdy neohrozí

Společnost Smartwings nebude příští rok létat z letiště v Českých Budějovicích, zájezdy z jihočeského letiště to však neohrozí. Partnerem letiště není dopravce, ale cestovní kancelář Čedok, která pokračuje v prodejích na příští sezonu. ČTK to dnes řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS). Čedok má na většinu destinací z regionálních letišť na příští rok domluveného jiného dopravce, uvedla jeho mluvčí. Blízko dohodě s jinými dopravci jsou i cestovní kanceláře EximTours a Fischer.

Informaci, že Smartwings nebudou příští rok obsluhovat regionální letiště v Českých Budějovicích, Pardubicích a Karlových varech, dnes zveřejnil deník Mladá fronta DNES. ČTK potvrdila informaci mluvčí dopravce Vladimíra Dufková. "Společnost Smartwings bude v příští letní sezoně létat na tři česká letiště, do Prahy, Brna a Ostravy. Je to obchodní rozhodnutí společnosti," řekla Dufková.

Jihočeský hejtman Kuba nevidí v situaci nic dramatického. Čedok zajišťuje jiného dopravce, řekl hejtman ČTK. "Komunikujeme s Čedokem. Z Čedoku máme informaci, že všechny linky budou zajištěné jinými dopravci. Je to jednostranné rozhodnutí Smartwings, jehož důvody já neznám. A protože pro nás je v této chvíli partnerem Čedok, tak komunikace probíhá mezi Jihočeským letištěm a Čedokem. Čedok pokračuje v prodeji zájezdů a tato informace (o Smartwings) by nijak neměla ohrozit nabídku zájezdů a odletů z Jihočeského letiště. Nemělo by to jakkoli omezovat nebo narušovat leteckou sezonu příští rok na Jihočeském letišti a všechny destinace, tak jak je Čedok nabízí, jsou prodávány i nadále," řekl Kuba. Příští týden se ještě sejde s ředitelem Čedoku.

Podle mluvčí Čedoku Kateřiny Pavlíkové má cestovní kancelář pro většinu letů z regionálních letišť domluveného jiného dopravce. "V tuto chvíli už máme pro naprostou většinu chystaných destinací z menších regionálních letišť na příští léto zajištěného jiného dopravce. Spolupracujeme v rámci skupiny s různými leteckými společnostmi a odlety z Českých Budějovic, Pardubic i z Karlových Varů klientům budeme nabízet i v další letní sezoně, first minute rezervace pokračují," řekla Pavlíková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy