Skylink nesmí v Česku vysílat Markízu a na Slovensku Novu, rozhodl i slovenský soud

ČTK ČTK
13. 8. 2018 15:36
Podle vysílatelů neměla společnost M7 Group právo na provozování televizních stanic mimo licencované území.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Bratislava - Bratislavský okresní soud zakázal provozovateli satelitní televize Skylink, společnosti M7 Group, šíření kanálů TV Nova na Slovensku a TV Markíza v Česku. Informovala o tom dnes Markíza, která stejně jako Nova patří do skupiny CME.

Slovenský soud podle místních médií rozhodl formou předběžných opatření stejně jako dříve Městský soud v Praze, který v červenci zakázal šířit programy TV Nova na slovenském území a TV Markíza v ČR a již v červnu stejně rozhodl v případě programů FTV Prima na Slovensku.

Televizní vysílatelé podali návrhy na nařízení předběžného opatření poté, co satelitní služba Skylink v červnu vrátila do své nabídky za poplatek jejich kanály. Společnost M7 Group pak na začátku srpna oznámila, že pozastavila možnost aktivovat slovenské služby Skylinku u prodejců v České republice a naopak.

Člen představenstva firmy M7 Group Jaromír Glisník se po červnovém opětovném zařazení programů do nabídky odkazoval na pravidlo volného pohybu zboží a služeb v rámci Evropské unie. Mluvčí Skylinku Marek Němec posléze uvedl, že se změnila pouze skutečnost, že zákazník namísto dvou přístupových dekódovacích karet potřeboval jen jednu. Nemusel tak dvakrát hradit registrační poplatek.

Vysílatelé ale oponovali, že M7 Group nelegálně distribuuje stanice mimo licencovaná území. Provozovatelé jsou v takovém případě vystaveni postihům ze strany globálních poskytovatelů autorských práv u zahraničních pořadů.

České televizní stanice byly u Slováků dlouhodobě oblíbené a jejich podíl na celkové sledovanosti se v minulosti pohyboval kolem 12 procent.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy