Slovenský parlament schválil vyšší zdanění pojišťoven

ČTK ČTK
22. 11. 2016 18:42
Bratislava - Pojišťovny na Slovensku by od příštího roku měly platit státu více peněz. Slovenský parlament v úterý schválil zákon, podle kterého budou muset pojišťovny odvádět do státní pokladny osm procent z vybraného pojistného v odvětví neživotního pojištění, zatímco v současnosti tento odvod platí jen z pojistného za povinné ručení. Kabinet Roberta Fica již prosadil ve sněmovně zachování bankovní daně na stávající úrovni do konce roku 2020, na probíhající schůzi sněmovny poslanci posoudí další návrhy na změny v daních a mimořádných odvodech. Odvod se bude vztahovat pouze na smlouvy uzavřené od příštího roku a nikoliv i na existující pojistné smlouvy.
Robert Fico.
Robert Fico. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy