Foto: "Šlechtovka" přežila požáry, ilegální paintball i Blanku. Teď konečně začíná velká oprava

Klikněte pro vstup do galerie.
Dlouho odkládaná rekonstrukce Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce začne ještě v červnu. Magistrát dnes slavnostně "předal staveniště" firmě Pracom.
"Máme reálné vyhlídky, že za dva roky touto dobou, tedy na začátku letní sezony, budou moci lidé opět využít výjimečné místo pro odpočinek a společenská setkávání," uvedl pražský radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).
Firma Pracom vyhrála zakázku, když nabídla cenu zhruba 101,5 milionu korun bez DPH. Po opravách by se do budovy měla opět vrátit restaurace.
O rekonstrukci bývalé zahradní restaurace se mluví od 90. let a město ji opakovaně odkládalo. Za primátora Pavla Béma měla oprava původně vyjít na čtvrt miliardy korun, město však nechalo projekt přepracovat.
Foto: magistrát města Prahy
Markéta Zemánková ČTK Markéta Zemánková, ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2017 18:44
Dlouho odkládaná rekonstrukce výletní restaurace začne ještě v červnu. Památka ze 17. století má být opravena do dvou let a znovu ožít.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy