Foto: "Šlechtovka" přežila požáry, ilegální paintball i Blanku. Teď konečně začíná velká oprava

Klikněte pro vstup do galerie.
Dlouho odkládaná rekonstrukce Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce začne ještě v červnu. Magistrát dnes slavnostně "předal staveniště" firmě Pracom.
"Máme reálné vyhlídky, že za dva roky touto dobou, tedy na začátku letní sezony, budou moci lidé opět využít výjimečné místo pro odpočinek a společenská setkávání," uvedl pražský radní pro kulturu Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).
Firma Pracom vyhrála zakázku, když nabídla cenu zhruba 101,5 milionu korun bez DPH. Po opravách by se do budovy měla opět vrátit restaurace.
O rekonstrukci bývalé zahradní restaurace se mluví od 90. let a město ji opakovaně odkládalo. Za primátora Pavla Béma měla oprava původně vyjít na čtvrt miliardy korun, město však nechalo projekt přepracovat.
Foto: magistrát města Prahy
Markéta Zemánková ČTK Markéta Zemánková, ČTK
Aktualizováno 19. 6. 2017 18:44
Dlouho odkládaná rekonstrukce výletní restaurace začne ještě v červnu. Památka ze 17. století má být opravena do dvou let a znovu ožít.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 7 minutami

Francie hlásí první výskyt koronaviru v Evropě, má dva nakažené

Francie má dva případy nákazy novým čínským koronavirem, první v Evropě. S odkazem na francouzské ministerstvo zdravotnictví to píší agentury.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy