Ultramoderní modlitebna nebo ozvučené schody. Prohlédněte si nominace na Stavbu roku

Podívejte se na všechny nominované skvosty současné architektury v soutěži Stavba roku.
Chotíkovský závod na energetické využití komunálního odpadu, neboli spalovna, dodává teplo na plzeňská sídliště a zároveň vyrábí i elektřinu.
Dokončená první fáze revitalizace pražských náplavek se koncentrovala na rekonstrukci 20 prostor kobek v nábřežní zdi. Ty už dnes slouží jako kavárny, ateliéry, galerie a veřejné toalety.
Objekt historického schodiště Bono Publico se nachází v centru Hradce Králové na území městské památkové rezervace. Schodiště má nyní nové omítky, systém odvádění vody a zavedenou elektrotechniku. Prostory jsou navíc nově vybavené ozvučením a lidé si tak mohou cestu zpříjemnit poslechem vážné hudby.
Přístavba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou budí pozornost kontrastem s původní částí budovy. Inspirací ke tvaru objektu byl skleněný krystal jakožto typická složka jablonecké skleněné bižuterie.
Foto: stavbaroku.cz
Magdalena Chorá Magdalena Chorá
10. 9. 2020 20:47
Letos se do soutěže Stavba roku přihlásilo rekordních 84 projektů, asi dvakrát tolik co obvykle. Proto se porota rozhodla nominovat 24 místo obvyklých 15 staveb, ze kterých v polovině října vybere pět vítězů. Nominované jsou i tři zahraniční stavby soupeřící v samostatné kategorii. Podívejte se na všechny letos nominované projekty současné architektury.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejová Kometa Brno má 22 nakažených koronavirem

V hokejové Kometě Brno je 22 nakažených koronavirem z řad hráčů, členů realizačního týmu a zaměstnanců. Už v pátek byly kvůli onemocnění šesti hráčů odloženy její úvodní dva zápasy v novém ročníku extraligy. Po otestování dnes klub oznámil hromadný výskyt covidu-19.

"Bohužel z testů vyplynulo, že celkem 22 lidí z klubu je pozitivních. Další kroky budeme konzultovat s krajskou hygienickou stanicí," uvedl majitel a hlavní trenér Komety Libor Zábranský.

Brňané proto museli odložit páteční zápas 1. kola extraligy s Třincem i nedělní utkání v Litvínově. V příštím týdnu má hrát Kometa v pátek doma s Českými Budějovicemi a v neděli v Mladé Boleslavi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy