Skupině Pražská energetika loni klesl zisk o desetinu

ČTK ČTK
28. 5. 2015 10:45
Samotná Pražská energetika a.s. bez zahrnutí výsledků dalších dceřiných společností meziročně zvýšila čistý zisk o 2,1 procenta.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Praha - Skupině Pražská energetika (PRE), která je třetím největším dodavatelem elektřiny v Česku, klesl loni zisk po zdanění o 10,9 procenta na 2,4 miliardy korun. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu společnosti, která se uskuteční 24. června.

Samotná Pražská energetika a.s. bez zahrnutí výsledků dalších dceřiných společností meziročně zvýšila čistý zisk o 2,1 procenta na 1,9 miliardy korun. Podle vedení společnosti jsou důvodem vyšší finanční výnosy.

Z pozvánky vyplývá, že představenstvo PRE navrhlo valné hromadě vyplatit z loňského zisku dividendu 442 korun za akcii. Jde o stejnou výši jako loni a předloni.

Kromě schválení dividend a účetních závěrek bude valná hromada schvalovat vyplacení části zisku členům představenstva a dozorčí rady. Navrhovaných 24,2 milionu Kč nevybočuje z úrovně z minulých let.

PRE má téměř 700 000 odběratelů a zaměstnává asi 1390 lidí. Mezi její základní aktivity patří prodej, obchodování a distribuce elektřiny. Plných 58 procent společnosti vlastní Pražská energetika Holding, jehož majoritním vlastníkem je město Praha.

Mezi dceřiné společnosti skupiny patří PREdistribuce, která je držitelem licence na distribuci elektřiny na území Prahy a Roztok; PREměření, která se zaměřuje na poskytování služeb v oblasti měření, a eYello CZ, jenž pod značkou Yello Energy působí jako alternativní dodavatel elektřiny a plynu. Skupina provozuje i mobilního operátora PREmobil.

 

Právě se děje

Další zprávy