Skupina ČEZ kupuje teplárnu v Klášterci nad Ohří

ČTK ČTK
17. 12. 2013 14:30
Firma dodává teplo a teplou vodu více než 5000 domácností.
Logo skupiny ČEZ na pražském ústředí. Ilustrační foto
Logo skupiny ČEZ na pražském ústředí. Ilustrační foto | Foto: Reuters

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) - ČEZ Teplárenská koupila stoprocentní podíl ve společnosti Teplo Klášterec, která dodává teplo a teplou vodu více než 5000 domácností a řadě podniků v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku.

Cenu strany nesdělily, podle informací serveru iHned.cz se může pohybovat mezi 100 a 200 miliony korun.

Teplo Klášterec se zabývá rozvodem a prodejem tepelné energie pro potřeby ústředního topení a teplé užitkové vody prostřednictvím vlastní infrastruktury systému centrálního zásobování teplem. Podle Schneppa odběratelé nepocítí změny, ČEZ teplárenská neplánuje zvýšení cen.

"Akvizice společnosti Teplo Klášterec je v souladu s naším strategickým záměrem v oblasti tuzemského teplárenství. Díky ní se nám také podařilo více integrovat činnosti v rámci Skupiny ČEZ. Primární dodávky tepelné energie do Klášterce nad Ohří jsou totiž zabezpečovány z nedalekých Elektráren Prunéřov," řekl předseda představenstva ČEZ Teplárenská Vladimír Gult.

Stoprocentní podíl koupila ČEZ Teplárenská od dvou vlastníků, Zdeňka Šroubka a Mikoláše Malasta. "Při výběru strategického partnera bylo pro nás klíčové najít investora, který zajistí kontinuitu fungování, bude zárukou spolehlivých dodávek tepla pro zákazníky společnosti a bude pokračovat v dalším rozvoji společnosti," řekl Šroubek.

ČEZ Teplárenská zásobuje přibližně 7350 odběrných míst a kromě 143.000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky v Ústeckém, Karlovarském, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Celková roční dodávka tepla činí kolem 9000 TJ.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy