Poslední Sexistické prasátečko má vítěze. Lidé vybrali i nejotřesnější reklamu dekády

on on
23. 11. 2018 0:00
Nezávislé sociálně ekologické hnutí (Nesehnutí) prozradilo na tiskové konferenci výsledky anticeny Sexistické prasátečko za rok 2018, ale zároveň i nejsexističtější reklamu za celou dobu konání soutěže. Hnutí po deseti letech se soutěží končí a hodlá se více věnovat vzdělávání.
Foto: Nesehnutí

1. místo - Sexistické prasátečko 2018 (veřejnost)

Billboard Moravské vinotéky vybralo jako nejsexističtější za letošní rok 615 z celkem 782 hlasujících. "Reklama ukazuje ženu jako pouhou dekoraci a objekt něčí touhy," říká Eva Bartáková z Nesehnutí.

Vinotéka zde využívá principu sex sells (využívá nahotu a sexualitu bez souvislosti s propagovaným produktem) a zároveň zobrazuje člověka jako věc.

Všechny letos nominované reklamy si můžete prohlédnout zde.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy