reklama
 
 

Šest státních agentur založí Tým Česko. Mají za úkol podporovat malé a střední podniky

31. 5. 2018 15:40
Vytvořený tým by měl zajistit komplexní podporu od financování a pojištění, přes výzkum, inovace a rozvoj až po investice a vývoz.

Praha - CzechInvest, CzechTrade, Česká exportní banka, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Exportní garanční a pojišťovací společnost a Technologická agentura ČR ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu budou firmám nabízet společnou komplexní podporu. Podnikatelé by se tak díky vytvořenému ´Týmu Česko´ měli lépe orientovat ve službách jednotlivých organizací a snáze tak získat přístup k veřejné podpoře.

"Díky sdílené podpoře by nejen malé a střední podniky měly být schopné dosáhnout svých cílů snadněji a s větším efektem. V mnoha ohledech patříme v oblasti technologií a inovací ke světové špičce a ´Tým Česko´ by mohl naši konkurenceschopnost a prosperitu ještě zvýšit a dotáhnout na úroveň lídrů USA a Velké Británie," uvedl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Vytvořený tým by měl zajistit komplexní podporu od financování a pojištění, přes výzkum, inovace a rozvoj až po investice a vývoz. Stačí přitom podle MPO kontaktovat kteroukoli ze zapojených institucí.

Podobné týmy podle ministerstva fungují například ve Skandinávii a v mnoha dalších ekonomicky vyspělých státech.

autor: ČTK | 31. 5. 2018 15:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama