Foto: Seznamte se, InterPanter. Šelma Českých drah přivezla do Prahy první hladové cestující

Foto: Seznamte se, InterPanter. Šelma Českých drah přivezla do Prahy první hladové cestující
Rychlík R872 „Slavkov" přijíždí jako každý den krátce po polední na pražské hlavní nádraží.
Dnes poprvé České dráhy nasadily na trasu Brno - Praha své nové rychlíkové soupravy.
Zatímco konkurence úspěšně jezdí s vlaky pořízenými z druhé ruky ...
K prvnímu nástupišti vlak dorazil s dvouminutovým zpožděním.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 27. 1. 2016 19:37
České dráhy začaly na trase Brno - Praha jezdit s nejnovějšími rychlíkovými soupravami InterPanter. Svačiny si vezměte s sebou.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy