Šéfové firmy National Bank of Greece prý odejdou z funkcí

ČTK ČTK
8. 2. 2015 15:00
Většinový podíl v National Bank of Greece vlastní státní fond pro záchranu bankovního sektoru HFSF a změny ve vedení firmy často přicházejí právě v povolebním období.
Řecko prochází obdobím změn. Nyní i ve vedení National Bank of Greece.
Řecko prochází obdobím změn. Nyní i ve vedení National Bank of Greece. | Foto: Reuters

Atény - Největší řeckou bankovní společnost National Bank of Greece zřejmě čeká změna ve vedení. Generální ředitel podniku Alexandros Turkolias dnes řekl, že společně s předsedou správní rady Georgem Zaniasem hodlá v příštích dnech rezignovat

Zpráva přichází krátce po vzniku nové řecké vlády, v jejímž čele stojí levicový premiér Alexis Tsipras. Většinový podíl v National Bank of Greece vlastní státní fond pro záchranu bankovního sektoru HFSF a změny ve vedení firmy často přicházejí právě v povolebním období, píše Reuters.

"Předseda Zanias a já plánujeme zahájit proceduru (odchodu z funkcí) v několika příštích dnech," uvedl generální ředitel. Podle řeckého listu Kathimerini se očekává, že uvolněné funkce obsadí bývalá ministryně hospodářství Luka Katseliová a George Michelis, který dříve pracoval pro domácí konkurenty Emporiki Bank a Eurobank.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy