Šéfem Home Credit N.V. se stal Jean-Pascal Duvieusart. Frydrych míří zpět do Číny

ČTK ČTK
6. 1. 2020 18:28
Generálním ředitelem firmy Home Credit N.V., patřící do holdingu Home Credit vlastněného skupinou PPF českého miliardáře Petra Kellnera, se stal Jean-Pascal Duvieusart. Firma zastřešuje společnosti spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, státech bývalého SSSR, v Číně a jižní a jihovýchodní Asii včetně Indie.
Ilustrační obrázek.
Ilustrační obrázek. | Foto: ČTK

Jean-Pascal Duvieusart (52) dříve působil mimo jiné 18 let v poradenské firmě McKinsey and Company. Od roku 2010 je akcionářem mateřské skupiny PPF Group, jejímž většinovým akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Na vedoucí pozici vystřídal Duvieusart Ondřeje Frydrycha, který se vrací do funkce generálního ředitele Home Credit China. V ní Frydrych působil dva roky, než se v roce 2018 ujal vedení Home Credit N.V.

Současný generální ředitel Home Credit China Roman Wojdyla bude po pěti a půl roku působení v Číně pracovat na jiné pozici ve skupině Home Credit, uvedla firma ve svém tiskovém prohlášení.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy