reklama
 
 

Šátky Ivanky Trumpové jsou vysoce hořlavé, americké úřady je stahují

7. 4. 2016 12:56
Opatření se týká asi 20 000 šátků z umělého hedvábí. V prodeji byly od října 2014 do ledna 2016. Podle americké komise pro ochranu spotřebitelů nesplňují federální standardy pro hořlavost oděvů a hrozí u nich riziko popálení. Trumpová si je nechala vyrábět v Číně, její otec přitom v prezidentské kampani kritizuje společnosti, které přesunuly výrobu mimo USA.

Washington - Ivanka Trumpová, dcera republikánského prezidentského favorita Donalda Trumpa a jeho někdejší české manželky Ivany, musí stáhnout svou kolekci šátků, které kvůli přílišné hořlavosti ohrožují zákazníky.

"Šátky nesplňují federální standardy pro hořlavost oděvů, hrozí u nich riziko popálení," uvedla americká komise pro ochranu spotřebitelů (CPSC), která o stažení produktů informovala. Zároveň dodala, že dosud nebyl zaznamenán jediný případ, který by vedl ke zranění zákazníků.

Opatření se týká asi 20 000 šátků z umělého hedvábí. V prodeji byly od října 2014 do ledna 2016 a stály od 12 do 68 dolarů (285 až 1600 Kč).

Zajímavostí podle agentury AP je to, že módní doplněk si Trumpová pro svou značku nechala vyrábět v Číně. Její otec přitom během své prezidentské kampaně kritizuje společnosti, které přesunuly výrobu mimo Spojené státy. Trump také prohlásil, že pokud ho lidé zvolí do Bílého domu, zvýší clo pro čínský dovoz. Sám rovněž přiznal, že některé jeho vlastní produkty jsou vyráběny mimo USA.

autor: ČTK | 7. 4. 2016 12:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama