reklama
 
 

Samsung vydá aktualizaci pro Galaxy Note 7, která omezí nabíjení. Většinu mobilů už vyměnil

26. 10. 2016
Aktualizace omezí nabití baterie na 60 procent, a měla by tak zamezit vznícení přístroje. Lidé si mohou vyměnit Galaxy Note 7 za jiný model nebo si nechat vrátit plnou pořizovací cenu. V Evropě už firma vyměnila dvě třetiny přístrojů.

Praha – Jihokorejská firma Samsung vyměnila zákazníkům v Evropě dvě třetiny telefonů Galaxy Note 7 za jiný přístroj. V pondělí 31. října vydá novou aktualizaci, která omezí nabití baterie na 60 procent a měla by tak zamezit vznícení přístroje. Uvedlo to dnes české zastoupení Samsungu.

Problémy se vznícením baterií přístroje vedly k zastavení prodeje a výroby modelu, který se objevil na trhu letos v srpnu a jehož cena byla stanovena na 882 dolarů (21 500 korun).

Samsung na začátku října oznámil, že problematický chytrý telefon přestane vyrábět. Zákazníci si mohou vyměnit Galaxy Note 7 za Galaxy S7, případně Galaxy S7 edge, nebo si pořídit jiný model z portfolia chytrých telefonů Samsung s vyplacením rozdílové částky za jejich pořízení. Mají také možnost nechat si vrátit plnou pořizovací částku.

Nová aktualizace softwaru je podobná předchozí celoevropské aktualizaci ze září letošního roku. "Tato aktualizace softwaru je navržena tak, aby připomínala všem uživatelům Galaxy Note 7 nutnost vyměnit jejich zařízení prostřednictvím výměnného programu," uvedl mluvčí českého zastoupení Ondřej Koubek.

Vlajková loď pro letošní Vánoce

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone od americké společnosti Apple. Kritici přijali Galaxy Note 7 dobře, ale po několika dnech od zahájení prodeje se začaly objevovat na sociálních sítích obrázky ohořelých přístrojů, což byl první náznak, že s tímto modelem něco není v pořádku.

Začátkem září začal Samsung kvůli problémům s bateriemi stahovat z trhu 2,5 milionu telefonů Galaxy Note 7. Zákazníkům nabídl finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi telefonu, jejíž baterie měly být bezpečné.

V poslední době se však objevily zprávy o vznícení už vyměněných přístrojů, což Samsung přimělo k úplnému ukončení výroby a prodeje modelu. Podle agentury Reuters by kauza mohla být jedním z nejnákladnějších případů selhání bezpečnosti výrobku v historii technologického odvětví.

Nesmí do letadel ani v Číně

Čínský úřad pro civilní letectví (CAAC) dnes zakázal na palubách letadel mobilní telefon Samsung Galaxy Note 7. Opatření bude platit od čtvrtka, uvedla agentura Reuters.

CAAC v polovině září oznámil, že telefony Galaxy Note 7 je zakázáno v letadlech nabíjet a používat. Dnes uvedl, že tyto přístroje nelze na palubu letadel vůbec brát.

Americká vláda vydala nařízení o zákazu těchto telefonů v letadlech předminulý týden. Stejně postupovaly také italské aerolinky Alitalia nebo německý dopravce Air Berlin.

autor: ČTK | 26. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama