Samsung kvůli dětské práci zastavil obchody s dodavatelem

ČTK ČTK
14. 7. 2014 6:18
Nezisková organizace zjistila u čínského dodavatele nejméně pět dětských pracovníků bez smlouvy.
Firma dodávala Samsungu kryty a součástky do mobilních telefonů. Ilustrační foto.
Firma dodávala Samsungu kryty a součástky do mobilních telefonů. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Soul - Výrobce elektroniky Samsung Electronics Company pozastavil obchodování s čínským dodavatelem, jehož podezírá z využívání dětské práce.

Ze stejného přečinu obvinila stejnou firmu před necelým týdnem i nevládní organizace China Labor Watch, napsala agentura Reuters.

Jihokorejský výrobce mobilních telefonů a další elektroniky uvedl, že ve společnosti Dongguan Shinyang Electronics Company odhalil "nelegální postup přijímání do zaměstnání".

Dongguan Shinyang Electronics Company dodává kryty a součástky do mobilních telefonů. Samsung v této firmě provedl od roku 2013 tři kontroly, na dětské pracovníky ale prý při žádné nenarazil.

Poslední audit skončil na konci června.

Dongguan Shinyang Electronics se podle Reuters zatím nepodařilo zastihnout kvůli případnému komentáři.

Organizace China Labor Watch, která sídlí v USA, ve čtvrteční zprávě uvedla, že u tohoto čínského dodavatele zjistila nejméně pět dětských pracovníků bez smlouvy.

Samsung po dodavatelích chce, aby do přijímacího procesu zahrnuli osobní pohovory a pomocí skenerů ověřovali pravost průkazů totožnosti. Podle China Labor Watch je však monitorovací systém Samsungu neúčinný.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy