ŘSD hledá firmy na opravu dalších tří úseků dálnice D1

ČTK ČTK
8. 8. 2014 11:32
Stavební práce mají začít příští rok na jaře. Celková suma za rekonstrukci je spočítána na dvě miliardy korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Praha - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vypsalo veřejné zakázky na opravu dalších tří úseků brněnské dálnice D1. Hodnota tří staveb mezi Měřínem a Velkým Meziříčím, Hvězdonicemi a Otředkem a mezi Ostrovačicemi a Kývalkou vyjde podle předpokládané ceny projektů na dvě miliardy korun.

Vyplývá to z Věstníku veřejných zakázek. Kvůli zpožděním s vypsáním tendru způsobeným mimo jiné i námitkou ekologického hnutí Děti Země začnou stavební práce nejdříve příští rok na jaře.

Děti Země podaly koncem února rozklad proti stavebním povolením na úseky Hvězdonice - Ostředek a Měřín - Velké Meziříčí. Podle předsedy hnutí Miroslava Patrika organizaci vadí, že se u plánovaného rozšíření dálnice neprojednával dopad stavby na životní prostředí.

Zatím se pracuje na čtyřech úsecích

Aby bylo možné v přípravách stavby dále pokračovat, udělil začátkem června ministr dopravy Antonín Prachař ŘSD výjimku, podle které může soutěže na stavby vyhlásit i bez stavebního povolení.

Ředitelství silnic tehdy uvedlo, že soutěže vypíše ještě do konce června, což ale neučinilo.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svou životností. Celá oprava mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva mohla stát asi 14 miliard korun. Vloni ředitelství silnic zahájilo modernizaci prvních čtyř úseků, které by měly být podle harmonogramu dokončeny letos. Úsek mezi Lhotkou a Velkou Bíteší se ale v termínu téměř jistě dokončit nepodaří.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Biden nestáhne vojáky z Afghánistánu k 1. květnu, jak se zavázala předchozí administrativa. Jako nové datum stanovil letošní 11. září, píše AP

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy