On-line potraviny Rohlík zkusí uspět v Německu. Pokryly Mnichov, chystají Frankfurt

ČTK ČTK
12. 8. 2021 13:13
On-line prodejce potravin Rohlik Group vstoupil na německý trh. Pod značkou Knuspr.de začal objednávky rozvážet v Mnichově, v zimě bude dostupný zákazníkům také ve Frankfurtu. Příští rok se chystá službu rozšířit na Dortmund, Hamburk nebo Kolín nad Rýnem. Německo je čtvrtou zemí, kde společnost Rohlík rozváží.
Kromě Česka působí Rohlík také v Maďarsku coby Kifli.hu a v Rakousku pod značkou Gurkerl.at.
Kromě Česka působí Rohlík také v Maďarsku coby Kifli.hu a v Rakousku pod značkou Gurkerl.at. | Foto: Rohlík.cz

Kromě Česka působí Rohlík také v Maďarsku coby Kifli.hu a v Rakousku pod značkou Gurkerl.at. 

Kurýři Knuspr.de v Německu objednávky rozvážejí od pondělí do soboty mezi 07:00 a 22:00. Společnost garantuje dobu doručení do tří hodin od objednání. Firma odebírá přes dvě třetiny výrobků bez zprostředkovatelů, přímo od výrobců a zemědělců.

"Očekáváme, že podíl on-line nákupů potravin v Německu dosáhne v příštích pěti letech 30 procent a my s Knuspr.de u toho chceme být. Našim cílem je do tří let dodávat potraviny přibližně 30 milionům zákazníků a ve střednědobém horizontu se stát jedničkou v oblasti on-line dodávek potravin v Německu," uvedl Erich Čomor, který vede Knuspr.de.

Expanzi urychlují investice

Rohlik Group podle svého zakladatele a výkonného ředitele Tomáše Čupra se v blízké budoucnosti plánuje rozšířit také do Rumunska, Itálie, Francie a Španělska. K rychlejší expanzi přispívají investice, které společnost letos získala. Na začátku března oznámila, že do ní investoři vloží 190 milionů eur (asi 5 miliard korun). O získání dalších 100 milionů eur (zhruba 2,5 miliard korun) firma informovala počátkem července.

"Rohlík je vnímán jako evropská společnost, která je schopná rychle expandovat na velmi náročných západoevropských trzích. Dodatečný kapitál nám pomáhá růst rychleji, než jsme původně plánovali. Urychluje rozvoj a expanzi na nové trhy, technologický rozvoj našich distribučních center a dokonalé zavádění inovací v celé společnosti. Také nám umožňuje zajistit do našeho týmu ty nejlepší lidi," dodal Čupr.

Společnost Rohlik Group vznikla v roce 2014. Uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy korun), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky.

Čupr: Chci s Rohlíkem dobýt Evropu a změnit trh. Dozrál jsem, už mi nebouchají saze

Doufáme, že většinu Evropy dobudeme, jsme na začátku, nežene mě být první, ale dělat dobrou službu a kultivovat online trh potravin, říká Tomáš Čupr. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy