Řetězec dm drogerie loni zvýšil zisk o třetinu na 318 milionů korun

ČTK ČTK
9. 3. 2016 15:57
Tržby 220 prodejen dm drogerie v posledním finančním roce stouply o šest procent na 6,2 miliardy korun, ukazuje výroční zpráva.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: dm drogerie

Praha - Drogistický řetězec dm drogerie zvýšil ve finančním roce 2014/2015 zisk o 38 procent na 318 milionů korun. Tržby prodejen stouply o šest procent na 6,2 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

V probíhajícím finančním roce plánuje firma otevřít pět nových prodejen. Na konci minulého účetního roku firma provozovala v Česku 220 obchodů.

dm drogerie loni na podzim uvedla, že počítá se spuštěním svého internetového obchodu v horizontu dvou či tří let. Modernizací prošla v posledním roce téměř každá sedmá prodejna v ČR. Průměrná plocha prodejen se zvětšila zhruba o pět procent na přibližně 330 metrů čtverečních.

Řetězec v roce 1993 otevřel svou první prodejnu v Českých Budějovicích. V Česku firma zaměstnává podle výroční zprávy 1256 lidí. dm drogerie markt je dceřinou společností dm drogerie markt GmbH Rakousko.

Hrubé tržby drogerií Rossmann loni stouply o jedno procento na 2,91 miliardy korun. V roce 2014 společnost vykázala zisk 6,4 milionu korun.

Tržby společnosti p.k. Solvent, která zastřešuje největší síť drogerií Teta v ČR, stouply v roce 2014 o 11 procent na pět miliard korun. Zisk se zvýšil o deset procent na 196 milionů korun.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Ministr Metnar ve čtvrtek v USA podpisem potvrdí nákup vojenských vrtulníků

Ministr obrany Lubomír Metnar ve čtvrtek po jednání s americkým ministrem obrany Markem Esperem stvrdí podpisem dokumentu nákup vrtulníků pro českou armádu. Ministerstvo obrany za ně zaplatí 14,6 miliardy korun. Metnar do Spojených států odletí v úterý ráno. Informoval o tom mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Ministerstvo obrany se rozhodlo pořídit 12 vrtulníků od firmy Bell formou mezivládní dohody. Z USA vojáci získají osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje armáda dostane v roce 2023. V její výzbroji nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Další zprávy