Řetězec dm drogerie loni zvýšil zisk o třetinu na 318 milionů korun

ČTK ČTK
9. 3. 2016 15:57
Tržby 220 prodejen dm drogerie v posledním finančním roce stouply o šest procent na 6,2 miliardy korun, ukazuje výroční zpráva.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: dm drogerie

Praha - Drogistický řetězec dm drogerie zvýšil ve finančním roce 2014/2015 zisk o 38 procent na 318 milionů korun. Tržby prodejen stouply o šest procent na 6,2 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

V probíhajícím finančním roce plánuje firma otevřít pět nových prodejen. Na konci minulého účetního roku firma provozovala v Česku 220 obchodů.

dm drogerie loni na podzim uvedla, že počítá se spuštěním svého internetového obchodu v horizontu dvou či tří let. Modernizací prošla v posledním roce téměř každá sedmá prodejna v ČR. Průměrná plocha prodejen se zvětšila zhruba o pět procent na přibližně 330 metrů čtverečních.

Řetězec v roce 1993 otevřel svou první prodejnu v Českých Budějovicích. V Česku firma zaměstnává podle výroční zprávy 1256 lidí. dm drogerie markt je dceřinou společností dm drogerie markt GmbH Rakousko.

Hrubé tržby drogerií Rossmann loni stouply o jedno procento na 2,91 miliardy korun. V roce 2014 společnost vykázala zisk 6,4 milionu korun.

Tržby společnosti p.k. Solvent, která zastřešuje největší síť drogerií Teta v ČR, stouply v roce 2014 o 11 procent na pět miliard korun. Zisk se zvýšil o deset procent na 196 milionů korun.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při nehodě dvou menších letadel v USA zemřelo osm lidí

Při nehodě dvou menších letadel u jezera Coeur d’Alene v americkém státě Idaho v neděli zemřelo osm lidí. S odvoláním na úřad místního šerifa to uvedla agentura AP. Podle svědků se letadla srazila nad vodou a následně zřítila do jezera.

Policie dosud uváděla dva mrtvé s tím, že šest dalších osob se pohřešuje. Úřady nevylučovaly, že jsou i tito lidé po smrti.

Na místě zasahovalo několik záchranářských i hasičských týmů. Z hloubky 40 metrů byla zatím vylovena těla tří obětí. "Nečekáme žádné přeživší," sdělil Ryan Higgins z úřadu šerifa. "Myslíme si, že všichni zemřeli."

před 4 hodinami

Kalifornský soud obnovil soud s Nikulinem

Federální soud v Kalifornii obnovil pozastavený proces s Rusem Jevgenijem Nikulinem, obžalovaným z hackerských útoků. Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti. Nikulina vydalo do Spojených států předloni Česko po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.

Proces s Nikulinem v kalifornském San Francisku začal v březnu, krátce poté byl ale kvůli koronavirové pandemii přerušen. Soudce William Alsup nyní konstatoval, že procesu se již může zúčastnit alespoň šest ze 12 členů poroty, a soudní líčení proto může pokračovat.

Podle amerických vyšetřovatelů Nikulin napadl sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Je například obviněn z toho, že ze sítě LinkedIn ukradl data z více než 167 milionů účtů. U kalifornského federálního soudu je Nikulin obžalován z počítačového útoku, krádeže a spiknutí, za což mu hrozí až 30 let vězení. Nikulin soudu již dříve řekl, že se cítí nevinen.

Další zprávy