Řetězec dm drogerie loni zvýšil zisk o třetinu na 318 milionů korun

ČTK ČTK
9. 3. 2016 15:57
Tržby 220 prodejen dm drogerie v posledním finančním roce stouply o šest procent na 6,2 miliardy korun, ukazuje výroční zpráva.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: dm drogerie

Praha - Drogistický řetězec dm drogerie zvýšil ve finančním roce 2014/2015 zisk o 38 procent na 318 milionů korun. Tržby prodejen stouply o šest procent na 6,2 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

V probíhajícím finančním roce plánuje firma otevřít pět nových prodejen. Na konci minulého účetního roku firma provozovala v Česku 220 obchodů.

dm drogerie loni na podzim uvedla, že počítá se spuštěním svého internetového obchodu v horizontu dvou či tří let. Modernizací prošla v posledním roce téměř každá sedmá prodejna v ČR. Průměrná plocha prodejen se zvětšila zhruba o pět procent na přibližně 330 metrů čtverečních.

Řetězec v roce 1993 otevřel svou první prodejnu v Českých Budějovicích. V Česku firma zaměstnává podle výroční zprávy 1256 lidí. dm drogerie markt je dceřinou společností dm drogerie markt GmbH Rakousko.

Hrubé tržby drogerií Rossmann loni stouply o jedno procento na 2,91 miliardy korun. V roce 2014 společnost vykázala zisk 6,4 milionu korun.

Tržby společnosti p.k. Solvent, která zastřešuje největší síť drogerií Teta v ČR, stouply v roce 2014 o 11 procent na pět miliard korun. Zisk se zvýšil o deset procent na 196 milionů korun.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy