Přehled nejžádanějších profesí: Řemeslníci, řidiči nebo technici chybí třetině firem

Iva Špačková Iva Špačková
13. 9. 2018 6:20
Ekonomiku podrývá nedostatek vhodných zaměstnanců, a pokud se samotní uchazeči o práci i firmy nezačnou měnit, bude ještě hůř. Podívejte se na přehled nejžádanějších profesí v Česku i ve světě, jak ho zpracovala personální společnost ManpowerGroup.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock
Foto: ManpowerGroup ČR

Česko je v lepším průměru

Tabulka ukazuje konkrétně to, jak moc se jednotlivé státy potýkají s problémem najít vhodné uchazeče o zaměstnání.

Nejmenší potíže mají čínské firmy, kde to řeší jen 13 procent z nich. Naopak největší problémy s náborem mají japonské společnosti, kde se s obtížemi musí vyrovnávat devět firem z deseti. "Situaci zhoršuje zejména nedostatek pracovní síly, stárnutí populace a omezení migrace," vysvětluje Rezlerová.

Česko patří s třinácti dalšími zkoumanými státy k lepšímu průměru. Ačkoliv se více než třetina tuzemských firem musí sháněním vhodných lidí intenzivně zabývat, dvě třetiny zkoumaných států jsou na tom ještě hůře.

Podrobná čísla v tabulce si zobrazíte kliknutím na obrázek nahoře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy