Rekordní pokuty za spam. Úřad trestá "obtěžující sdělení"

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
10. 3. 2015 17:15
Dvě firmy v Česku rozesílaly déle než rok nevyžádaná obchodní sdělení. Rozhodnutí o pokutě jsou již pravomocná.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Rekordní pokuty za spam uložil Úřad pro ochranu osobních údajů. Společnost Traffic7 má zaplatit 1,9 milionu korun a společnost eMarketing CZ 1,5 milionu korun. Obě firmy rozesílaly déle než rok nevyžádaná obchodní sdělení. Rozhodnutí o pokutách jsou již pravomocná.

"Při stanovení výše sankce jsme přihlédli ke skutečnosti, že pro adresáty byla obchodní sdělení vysoce obtěžující. Někteří obdrželi od této společnosti několik desítek obchodních sdělení, v některých případech bylo zasláno na jednu adresu elektronické pošty několik sdělení denně nebo bylo stejné sdělení zasláno opakovaně během několika dnů," říká k nejvyšší historické pokutě za spam pro společnost Traffic7 mluvčí úřadu David Pavlát.

Společnost se zaměřuje na marketing a na svém webu nabízí třeba služby hromadného e-mailingu. "Jsme týmem marketingových specialistů, kteří se rozhodli dělat internetovou reklamu jinak," představuje se společnost na webu. Její vyjádření zjišťujeme.

Druhá z pokutovaných společností - eMarketing CZ - dostala tehdy rekordní pokutu za rozesílání spamu už na začátku roku 2014, kdy měla zaplatit 480 tisíc korun. I to byl důvod pro nově udělenou vysokou pokutu. "Při stanovení výše sankce bylo přihlédnuto mimo jiné k tomu, že si společnost musela být s ohledem na předchozí kontrolu a vedené správní řízení vědoma, že její postup je nezákonný," dodává Pavlát.

eMarketing CZ už nemá funkční webovou prezentaci, nefunkční je i kontaktní telefon uvedený v jednom z internetových katalogů.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Hischier prodloužil s New Jersey smlouvu o sedm let

Švýcarský hokejový útočník Nico Hischier prodloužil o sedm let kontrakt v NHL s New Jersey. Nová smlouva jedničce draftu z roku 2017 vynese celkem 50,75 milionu dolarů. Od sezony 2020/21 tak bude brát v průměru 7,25 milionu dolarů. Dvacetiletý Hischier má v této sezoně ještě poslední rok platnou nováčkovskou tříletou smlouvu se základním příjmem 925 tisíc dolarů a s možností získat na bonusech dalších 2,85 milionu dolarů.

"Jsme šťastní, že máme celý ten proces za sebou a domluvili jsme se s Nicem a jeho týmem na kontraktu, který bude přínosný pro obě strany. Vyzrál v komplexního centra, který odvádí skvělou práci s pukem i bez něj. Těšíme se na jeho další růst," řekl generální manažer Devils Ray Shero.

Hischier, který ve čtvrtečním duelu při výhře nad New York Rangers 5:2 chyběl v sestavě New Jersey kvůli zranění v horní části těla, si v šesti zápasech v této sezoně připsal dvě asistence. V NHL hraje třetí sezonu a má na kontě 157 zápasů a 101 bodů za 37 branek a 64 přihrávek. V pěti zápasech play off si připsal jednu asistenci.

před 51 minutami

Kornfeil v Japonsku odstartuje z 3. řady, Salač kvalifikaci kvůli těžkému pádu a zlomenině nejel

Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu Japonska sedmé místo a na startu sobotního závodu Moto3 bude stát ve třetí řadě. Filip Salač po pátečním pádu do dnešního programu nezasáhl a teprve se rozhodne, zda v neděli absolvuje Grand Prix.

Kornfeil zajel třetí nejlepší kvalifikaci v sezoně a vyrovnal výkon z Nizozemska, pouze v Alcaňizu a na Sachsenringu si vybojoval druhou řadu. Na základě pátečních jízd, v nichž zajel třetí čas, postoupil přímo do druhé části kvalifikace, protože dnešní třetí trénink se jel na mokré trati a pořadím nezamíchal. V podobných podmínkách se rozhodovalo i o pořadí na startu, Kornfeil zaostal o 863 tisícin za nejrychlejším Niccolem Antonellim z Itálie.

Salač měl těžký pád v pátečním druhém tréninku a se zlomeným malíčkem na pravé noze a potlučeným tělem v druhém dnu v Motegi odpočíval. Pokud bude v neděli závodit, odstartuje z uličky v boxech v důsledku trestu za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.

Další zprávy