RegioJet zruší čtyři autobusové linky. Skončí spoje do Hradce Králové či Varšavy

Klára Čeperová
25. 1. 2018 14:52
První spoje Regiojet omezí na trase Praha-Strakonice-Pasov 28. ledna. Další linky pak z jízdního řádu zmizí v prvním čtvrtletí letošního roku.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: RegioJet

Praha - Soukromý dopravce RegioJet do března zruší čtyři autobusové linky. První linkou, které se RegioJet zbaví, bude spojení z Prahy do Strakonic a německého Pasova. Provoz zde skončí 28. ledna.

O pět dní později pak přestanou jezdit autobusy mezi Prahou a Varšavou. Následovat budou linky z Prahy do Hradce Králové, Náchoda a Trutnova. Žlutým autobusem už se cestující nedostanou ani z Brna do Českých Budějovic. S informací přišel server Zdopravy.cz.

Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj říká, že omezení se týká méně vytížených linek, na kterých se nezvyšoval počet cestujících.

"Jedná se dohromady o šest až osm spojů denně v každém směru, což z celkového počtu vypravovaných autobusových spojů RegioJet představuje omezení minimálního rozsahu," vysvětluje Ondrůj.

Letos v lednu už přitom firma snížila počet autobusových linek, které jezdily do Vídně a také mezi Prahou a Brnem. Od prosince totiž spojení zajišťují i vlakové spoje RegioJet. Dopravce navíc končí s linkou Praha-Oslo.

Dočasně omezené budou i linky do Hamburku. Na německém trhu se ale firma chystá expandovat a posílit jak přeshraniční linky, tak spoje mezi německými městy. Konkrétní informace však zatím společnost neuvedla. Od začátku letošního roku dopravce zákazníkům nabízí spojení mezi Vídní a Budapeští.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy